Eliminacje powiatowe chłopców w futsal'u

JESTEŚMY W FINALE MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA!!!

W półfinale do mistrzostw województwa pomorskiego w licealiadzie w futsalu chłopców reprezentacja ELEKTRYKA po raz kolejny nie miała sobie równych, odniosła komplet zwycięstw i już 8 grudnia zagra w wielkim Finale Mistrzostw Województwa!

Gospodarze turnieju niesieni przez własną publiczność (uczniów) weszli w turniej z wielkim animuszem i już w swoim pierwszym meczu pokonali wysoko PCKZiU Puck 4:0 (hat-trick Mateusza Pietruchy – 3aLO najlepszego strzelca zespołu).

Drugi mecz trzymał w napięciu do ostatnich sekund, gdyż to zespół ZSZiO Żukowo wyszedł na prowadzenie i dzielnie bronił wyniku, aż w jednej z ostatnich akcji 1 połowy znakomite podanie Sebastiana Kwaśnika (4cT) wykorzystał Dominik Rietz (2aLO). Po zmianie stron gra była bardzo wyrównana z szansami dla jednych jak i drugich i gdy wydawało się, że mecz skończy się remisem to akcja duetu napastników Pietrucha-Rietz dała gola tego drugiego dosłownie w ostatnich sekundach spotkania.

Po krótkiej 15 minutowej przerwie chłopcy z ZSP 2 WEJHEROWO wyszli na boisko na ostatni mecz przeciwko LO 2 Lębork, który miał rozstrzygnąć o losach awansu do finałów, gdyż ekipa z Lęborka również miała na swoim koncie 6 punktów.

Gospodarze wspierani z wysokości trybun przez swoje koleżanki i kolegów od początku narzucili swój styl gry i dążyli do zdobycia bramki. Do przerwy udało się to raz za sprawą Mateusza Pietruchy. Po przerwie na 2:0 wynik podwyższył ponownie lider zespołu ELEKTRYKA. Od tego momentu wydawało się, iż zespół z Lęborka już się nie podniesie, ale jedna indywidualna akcja zawodnika gości i zrobiło się 2:1. Jednak szybka odpowiedź drużyny Elektryka przyniosła 3 trafienie i od tego momentu Wejherowianie w pełni kontrolowali grę aż do ostatniego gwizdka sędziego nie pozostawiając złudzeń kto był dzisiaj lepszy.

Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, która ciężko pracowała na wynik końcowy, pokazując przy tym wysokie umiejętności i ogromną wolę walki! Brawo!

Po 4 latach (ostatni raz w 2012 r. – 5 miejsce) szkolna drużyna ZSP 2 Wejherowo powalczy o miano najlepszej drużyny Szkół Ponadgimnazjalnych w Województwie!

W turnieju finałowym 08 grudnia 2016 roku wystąpi 6 najlepszych Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej halowej chłopców. Warto dodać, iż Gospodarzem Turnieju jest nasza szkoła!

Wszystkim, którzy nas dzisiaj wspierali DZIĘKUJEMY! I WIDZIMY SIĘ 8 GRUDNIA!