XVII Olimpiada Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu

 

W czwartek 1 grudnia 2016 w I  Liceum Ogólnokształcącym w Rumi odbyła się XVII Olimpiada Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu. Zgłosiło się osiem drużyn z powiatu wejherowskiego. Konkurs sprawdzał wiedzę z zakresu literatury, geografii, kultury i historii Kaszub i Pomorza. Drużyna naszej szkoły w składzie: Wojciech Skierka, Robert Jetke, Błażej Dampc po stoczeniu czterech rund zajęła 1 miejsce.

 

Prezentacja o życiu i twórczości profesora Gerarda Labudy, którą przygotował Dawid Moza okazała się najlepsza i również zajęliśmy 1 miejsce.

 

Spośród wszystkich piszących test wiedzy, najlepszy okazał się uczeń naszej szkoły – Wojciech Skierka, który otrzymał indywidualną nagrodę.

 

Reasumując trzy PIERWSZE miejsca należały do Elektryka. Uczniowie otrzymali gratulacje i nagrody od jury i p. Wojciecha Rybakowskiego.

 

Opiekunem grupy była Barbara Zabłońska