unihockey

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Unihokeju Chłopców

W dniach 25-26.10.2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Unihokeju Chłopców, które były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Licealiady, który odbędzie również w Rumi. W zawodach wystąpiło 8 zespołów, co świadczy o stałym bardzo dużym zainteresowaniu tą dyscypliną sportu w naszym powiecie. Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy zawodów, czyli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, która trzeci raz z rzędu stanęła na najwyższym stopniu podium w tej konkurencji. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany, a mecze bardzo emocjonujące, stojące na wysokim poziomie. Drużyna ZSP nr 2 po zaciętej walce w fazie grupowej zajęła ostatecznie 3 miejsce co oznaczało brak awansu do fazy finałowej. Jednak w walce o 5 miejsce drużyna w składzie (Baran Paweł, Bojanowski Jakub, Dampc Błażej, Jasiński Jakub, Kamiński Maciej, Korthals Maciej, Krauze Szymon, Kunc Patryk, Lesner Kacper, Maciszka Rafał, Moszczyński Mariusz, Okroy Grzegorz, Pietrucha Mateusz, Przybylski Krzysztof, Składowski Dominik) pokazała charakter i po emocjonującym spotkaniu oraz złotej bramce w dogrywce odniosła zwycięstwo 2-1.