II WOJEWÓDZKA OLIMPIADA WIEDZY O KASZUBACH I POMORZU

KASZUBSKI SUKCES!

 

W środę 28 listopada 2018 roku w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Rumi odbyła się II Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu.  Do  konkursu zgłosiło się w tym roku 8 szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy wykazali się znajomością wiedzy historycznej, geograficznej i kultury Kaszub i Pomorza. Drużyny przedstawiły filmy i prezentacje na podane wcześniej tematy. Największą popularnością cieszył się temat: „Kaszubskie wiedźmy”. Nasza szkoła zaprezentowała film pt. Kaszubi w walce o niepodległość Polski, który przez komisją konkursową został oceniony najwyżej. Przygotował go uczeń klasy pierwszej d T – Amadeusz Reszke.

 

Po trzech etapach nasza drużyna w składzie:  Marek Albecki, Adam Adamek, Wojciech Skierka zajęła  II miejsce w województwie. Opiekunem grupy była Barbara Zabłońska

 

GRATULUJĘ WIEDZY!