Konkursy historyczne

Jak co roku o tej porze rozpoczynamy przygotowania do Powiatowego Konkursu Historycznego „Polska i Polacy w latach 1914 – 1939”. Konkurs odbędzie się już po raz jedenasty. Finał będzie miał miejsce w naszej szkole 8 listopada 2018 r.

 

 Szukamy osób zainteresowanych historią Polski i losami patrona naszej szkoły  – ORP „Orzeł”.

 

Zachęcamy też do udziału w Konkursie Historycznym „Droga do Polski Niepodległej” dla ponadgimnazjalnych szkół zawodowych województwa pomorskiego, organizowanym w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, którego finał odbędzie się w Gdyni 14 listopada 2018 r.

Eliminacje do obu konkursów – 5 października 2018 r. , godz. 10:00

 

Zgłoszenia chętnych przyjmują nauczyciele historii – Agnieszka Cyman, Andrzej Tamulewicz, Adam Lubocki.

 

Regulamin XI Powiatowego Konkursu Historycznego Polska i Polacy w latach 1914 – 1939

 

Regulamin Konkursu Droga do Polski Niepodległej 2018