PRZEMARSZ POKOLEŃ Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 9 czerwca 2018 r.  uczniowie z naszej szkoły: Emilia Adrian – kl. 2 aLO, Sandra Rogala, Karol Malottki – kl. 1 bLO i Kacper Fuczka – kl. 1 bT, wraz  z opiekunem p. Andrzejem Tamulewiczem uczestniczyli w Wielkim Przemarszu Pokoleń pod Znakiem Orła. Przebrani za postacie historyczne, wyruszyli o godz. 12.00 sprzed siedziby jednostki wojskowej w Wejherowie i dotarli na rynek miejski, gdzie zaprezentowali swoje stroje, które pomagali przygotować uczniom nauczyciele historii: p. Agnieszka Cyman  i p. Andrzej Tamulewicz. Celem wydarzenia było włączenie się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Uczniowie  naszej szkoły zostali zaproszeni do uczestnictwa w Wielkim Przemarszu Pokoleń  przez  p. Wojciecha Rybakowskiego,  Prezesa Stowarzyszenia  Misternicy Kaszubscy.

 

 

 

Sandra Rogala,  Karol Malottki