Gra miejska

24 maja 2018 r. uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie wzięli udział w Grze Miejskiej, której celem było zwrócenie uwagi na profilaktykę zdrowia oraz zachowania zasad bezpieczeństwa przez młodzież. Organizatorem akcji była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wejherowie wraz ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie. Do współpracy w organizacji zgłosiły się szkoły i instytucje, m. in.: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

 

Młodzież w grupach trzyosobowych pod opieką nauczyciela miała za zadanie w jak najkrótszym czasie dotrzeć do punktów tematycznych zaznaczonych na mapie i wykonanie zadań z zakresu uzależnień, profilaktyki nowotworowej, ochrony przeciwpożarowej, profilaktyki zakażeń HIV/AIDS, zasad bezpiecznego wypoczynku, profilaktyki cyberprzemocy, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

 

Naszą szkołę reprezentowali  uczniowie klasy 2LO: Labudda Martyna i  Koszałka Maciej oraz uczeń klasy 1bLO: Wensierski Daniel pod opieką pana Sebastiana Richtera.

 

Nasza szkoła zorganizowała również punkt  tematyczny, w którym uczestnicy Gry Miejskiej mieli okazję wykazać się wiedzą na temat środków psychoaktywnych i kreatywnością w tworzeniu wierszyków profilaktycznych. Najtrudniejszą konkurencją, ale również wzbudzającą najwięcej emocji był przejazd hulajnogą w alkogoglach. Punkt tematyczny przygotowały pedagog Anna Jaworska i psycholog Marta Górska-Szczotkowska, które koordynowały cały projekt w naszej szkole. Wsparcia w prowadzeniu punktu tematycznego udzieliły uczennice klasy 1aLO Wyczyńska Paulina, Winiarek Klaudia oraz Karczewska Agata . Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w zabawie.