DZIEŃ ZIEMI

„Ziemio nasza, Ziemio miła Tyś nas wszystkich wykarmiła, Twe powietrze, lasy, wody, To największa Twa uroda. Więc człowieku, pilnuj srodze, By nie padło wszystko w trwodze, Bo gdy zniszczysz wszystko wszędzie To i ciebie też nie będzie”

Jak co roku pamiętamy o naszej Ziemi. Od poniedziałku 16 kwietnia do piątku 20 kwietnia 2018 będziemy w naszej szkole obchodzić Dzień Ziemi. W tym roku szczególnie poruszymy problemy związane z opakowaniami plastikowymi oraz energetyką alternatywną.

 

W tygodniu obchodów Dnia Ziemi uczniowie przychodzą z zielonym akcentem w/na ubraniu.

 

Uczniowie klas 1 technikum, liceum i szkoły branżowej sprawdzą swoja wiedzę pisząc EKOTEST.

 

CO WIESZ O ENERGII ODNAWIALNEJ? – Uczniowie klas 2 i 3a i 3b technikum i klasa 2 szkoły zawodowej napiszą “Test wiedzy o źródłach energii odnawialnej”

 

EKOMODA – Uczniowie klas 1 LO i 2 LO robią z odpadów modę ekologiczną (strój lub biżuterię). Uczniowie otrzymają wsparcie od Samorządu Uczniowskiego.

 

Samorząd Uczniowski przygotowuje plakaty informacyjne dotyczące odnawialnych źródeł energii.

 

KONSTRUKTOR EKOELEKTROWNI – Uczniowie klas 1 technikum i szkoły branżowej konstruują model elektrowni wiatrowej używając odpadów, ze szczególnym uwzględnieniem plastikowych nakrętek.

Oceniana będzie kreatywność, samodzielność, zagospodarowanie terenu, wytrzymałość, działanie.

Przez cały tydzień będą zbierane w bibliotece szkolnej plastikowe nakrętki.

W środę 25 kwietnia odbędzie się przedstawienie „Harry Spotter and the Chamber of Windy Myths” oraz uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w auli szkoły.

 

Zapraszamy do włączenia się w szkolne obchody z okazji DNIA ZIEMI.

 

ZESPÓŁ PRZYRODNICZO-EKONOMICZNY