Eliminacje powiatowe chłopców w futsal'u

Halowa piłka nożna dziewcząt

W dniach 9 – 10 styczeń została rozegrana Licealiada w halowej piłce nożnej dziewcząt. Turniej, w którym zmierzyło się 8 szkół odbył się w Rumi w hali sportowej Powiatowego Zespółu Szkół nr 2 w Rumi. W pierwszym dniu graliśmy mecze w grupie. W swoim pierwszym spotkaniu zremisowaliśmy 1:1 (gol Pauliny Potrykus) z popularną „Bukową” (PZS nr 1).

W drugim meczu ulegliśmy „Samochodówce” (PZS nr 4) 0:2. Natomiast w trzecim meczu, który decydował o awansie do półfinału pokonaliśmy drużynę „Budowlanych” (PZS nr 3) 2:1 (obie bramki strzeliła Julia Hebel).

Dzisiaj zostały rozegrane mecze półfinałowe oraz o miejsca.

W półfinale czekała na nas ekipa z Redy (PZS). Po dobrym meczu w wykonaniu naszych dziewczyn wygraliśmy zasłużenie 4:2 (gole: Hebel, Paśnicka, Potrykus, Bojanowska).

W finale doszło do ponownego spotkania pomiędzy Elektrykiem a Samochodówką. Niestety pomimo ogromnych chęci rewanżu po raz kolejny lepsza okazała się ekipa PZS nr 4 z Wejherowa. Wynik 0:5 w pełni oddaje przebieg spotkania.

Naszym dziewczynom nie udało się obronić tytułu Mistrza Powiatu, jednak 2 miejsce to też duży sukces. Warto dodać, że większość naszych dziewczyn jest w pierwszej klasie i będą miały jeszcze nie jedną szansę na poprawienie tego wyniku w kolejnych latach.

Skład drużyny: Bojanowska Natalia (3aLO); Szymańska Dominika (3aLO), Mutke Weronika (2aLO), Paśnicka Martyna (1cT), Guth Magda (1eT), Selonke Natalia, Hebel Julia, Potrykus Paulina, Okuń Weronika (wszystkie 1bLO).

 

 

Opiekunowie: Tomasz Kotwica, Sebastian Richter.