XVII Mistrzostwach Wiedzy Komputerowej Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wejherowskiego

8 grudnia 2017 r., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. ks. Edmunda Roszczynialskiego w Wejherowie odbyły się XVII Mistrzostwach Wiedzy Komputerowej Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wejherowskiego.

 

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy informatycznej, sprawdzenie stopnia opanowania rozwiązywania prostych problemów matematyczno-informatycznych i podstaw tworzenia stron WWW, motywacji uczniów i nauczycieli do pogłębiania wiedzy z szeroko rozumianej branży IT oraz motywowanie nauczycieli informatyki do ewaluacji i doskonalenia metod pracy.

 

Uczestnikami byli uczniowie 5 szkół ponadgimnazjalnej z okolic Wejherowa i powiatu. Każda szkoła (oprócz gospodarza) mogła wystawić jeden zespół składający się z 2 uczniów.

 

Uczniowie rozwiązywali 3 zadania, jedno indywidualnie polegające na wypełnieniu testu wiedzy informatycznej oraz dwa zadania zespołowe: tworzenie zadań algorytmicznych w wybranym języku programowania i rozwiązania zadań w arkuszu kalkulacyjnym.

 

Nasi uczniowie: Szymon Klejna z klasy II eT i Dawid Stankiewicz z klasy II fT wykazali się sporymi umiejętnościami i zespołowo zajęli III miejsce, do drużyny sklasyfikowanej na II pozycji zabrakło nam jedynie punktu.