ZŁOTE DZIEWCZYNY

12 stycznia 2017 w hali przy ZSP 2 w Rumi odbył się finał powiatowej licealiady w futsalu dziewcząt.

 

Tytuł mistrzyń powiatu wejherowskiego trafił do dziewcząt z elektryka, które nie miały sobie równych i wygrały w pełni zasłużenie!!!

 

W pierwszej fazie turnieju 9 szkół zostało podzielonych na 3 grupy. Dziewczyny z ZSP 2 Wejherowo trafiły do grupy z NSR Wejherowo oraz ZSP 4 Wejherowo.

 

W swoim pierwszym meczu drużyna elektryka pokonała wysoko NSR Wejherowo 8:0 (bramki: Karczewska. K. (3alo) x3, Lińska. M. (3alo) x2, Żółtowska. K. x2, Bojanowska. N.).

W związku z tym, iż w pierwszym meczu pomiędzy ZSP 4 Wejherowo a NSR Wejherowo padł wynik 7:0 to w meczu z popularną „samochodówką” dziewczynom do awansu do grupy finałowej wystarczał remis. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i zdaniem wielu obserwatorów był to przedwczesny finał turnieju. Obie drużyny uparcie dążyły do zwycięstwa i choć świetną okazję na gola miała Ewelina Lessnau (3blo) to jednak nikomu nie udało się wpisać na listę strzelców i padł bezbramkowy remis, który dał awans z pierwszego miejsca drużynie elektryka.

W grupie finałowej dziewczyny rywalizowały z ZSP 1 Rumia oraz ZSP Reda.

Pierwsza połowa meczu z dziewczynami z Redy nie przyniosła powodów do radości (0:1). Na drugą połowę meczu dziewczyny z elektryka wyszły jednak zupełnie odmienione. Lepsze nastawienie, większa precyzja i ogromna wola walki przyniosły efekty w postaci 4 goli zdobytych kolejno przez: (Lińska. M. (3alo), Żółtowska. K. (3blo), Karczewska. K. (3alo) oraz Drabik. M. (3alo)). Końcowy wynik 4:1 nie pozostawił złudzeń kto był tego dnia lepszy.

 

Ostatni mecz pomiędzy ZSP 2 Wejherowo i ZSP 1 Rumia decydował o zwycięstwie w całych zawodach. Dojrzała i dobra gra zespołu z Wejherowa została przypieczętowana kapitalną bramką z dystansu debiutantki Weroniki Mutke (1alo). Wynik już do końca meczu nie uległ zmianie i to dziewczyny z elektryka sięgnęły po złoto. Brawo!!!

 

Warto dodać, iż w tym roku szkolnym po raz pierwszy zorganizowane zostaną również zawody w futsalu dziewcząt na szczeblu wojewódzkim.

Półfinał wojewódzki odbędzie się 3 lutego 2017 w Lęborku.

 

Jak widać dziewczyny pozazdrościły chłopcom (3miejsce w województwie) i po zwycięstwie w powiecie mają apetyty na więcej!!! 3 majcie kciuki!

 

Skład drużyny: Lińska Magda (3alo) – kapitan, Karczewska Kinga (3alo), Drabik Monika (3alo), Damps Julia (1alo), Lessnau Ewelina (3blo), Żółtowska Klaudia (3blo), Jung Weronika (2alo), Bojanowska Natalia (2alo), Mutke Weronika (1alo), Szymańska Dominika (2alo),

 

futsalPowiat2017

opiekun: Tomasz Kotwica